Pomadka Sensique

Kosmetyk kolorowy, zazwyczaj w odcieniach różu i czerwieni, nadający charakteru każdej kobiecie i podkreślający rysy twarzy – mowa oczywiście o szmince. Historia tego wyjątkowego produktu sięga historią tysiące lat wstecz. Już mieszkanki starożytnej Mezopotamii i Egiptu używały naturalnych surowców, aby nadawać kolor swoim ustom, np. Kleopatra używała w tym celu wysuszonych i zmiażdżonych pancerzy owadów.

Współczesne pomadki wyglądają już nieco inaczej. Co istotne, można dostać je w wielu różnych kolorach i formułach. Najpopularniejsze z nich to szminki nabłyszczające, satynowe i matowe. Przykładem marki, produkującej wszystkie wymienione wyżej rodzaje, jest Sensique – kosmetyki dla cery wrażliwej. Wersja nabłyszczająca to klasyk wśród pomadek. Mocno napigmentowana, gwarantująca intensywny, soczysty kolor oraz kuszący blask, a często również nawilżająca delikatną skórę ust – jest kosmetykiem ponadczasowym. Nabłyszczająca pomadka Sensique, dostępna w wielu pięknych kolorach, nosi nazwę Volume & Shine. Zawiera bowiem także nowoczesny kompleks MAXI LIP, optycznie powiększający usta. W ostatnich latach szczególnie modne i popularne stały się szminki matowe. Tutaj nie uświadczy się żadnego połysku. Mocne, wyraziste kolory i stuprocentowo matowa formuła sprawiają, że każda kobieta wygląda nowocześnie, stylowo i bezkompromisowo. Matowe pomadki Sensique występują w aż dwóch rodzajach: klasycznej w sztyfcie oraz w formie kredki, a także w wielu różnych odcieniach kolorystycznych: czerwonych, różowych, brązowych i fioletowych. Wreszcie, alternatywą pomiędzy nawilżającą i matową pomadką jest wersja satynowa, atłasowa. Charakteryzuje się ona przyjemną, nawilżającą konsystencją, a na ustach zostawia delikatną poświatę, odmienną zarówno od czystego matu, jak i od mocnego lśnienia.

Szminki powinno się dobierać pod kolor swojej karnacji. Kobiety o bardzo jasnej skórze dobrze będą wyglądać w delikatnych różach i czerwieniach, zaś te o ciemnej karnacji – w ciemnych czerwieniach i fioletach. Ponadto, osoby z ciepłym odcieniem skóry najlepiej prezentują się w ciepłych barwach szminki, zaś te o zimnym odcieniu – w chłodnych. Jednak najważniejszą zasadą jest ta, aby dobierać szminki po prostu według własnych upodobań. Jeśli jasna blondynka najlepiej czuje się w ciemnych czerwieniach, tak właśnie powinna wyglądać, nie przejmując się żadną inną opinią. Spośród szerokiej oferty pomadek Sensique każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.