Odżywka do paznokci Sensique

Słabe, rozdwajające się i łamiące paznokcie potrafią uprzykrzyć życie. Niestety, prace domowe, malowanie płytki lub wykonywanie manicure hybrydowego przyczyniają się do ich osłabienia i niszczenia. Ciężko jednak byłoby zrezygnować z tych wszystkich rzeczy. Jak wobec tego wzmocnić paznokcie, przywracając im twardość i zdrowy wygląd? Z pomocą przychodzi dobra odżywka.

Wyjątkowe składniki aktywne zawarte w odżywkach do paznokci mają moc skutecznego utwardzenia i wzmocnienia płytki – oczywiście, gdy są stosowane regularnie. Choć czasem warto zrezygnować z kolorowego manicure i przez pewien okres malować paznokcie jedynie odżywką, to zazwyczaj z powodzeniem można stosować ją po prostu jako bazę pod lakier. Dzięki temu nie trzeba wcale rezygnować z malowania paznokci, jednocześnie fundując im potężną dawkę odżywienia i wzmocnienia.

Odżywki do paznokci, w zależności od składu, mogą pełnić różne funkcje i działać specyficznie na konkretne problemy. Diamond Shine z diamentem i metioniną utwardza płytkę, zabezpieczając ją przed łamaniem. Zapewnia paznokciom twardość, odporność i blask. Kolejny produkt, Keratin Nutrition, to odżywka z keratyną, zapobiegająca łamliwości i rozdwajaniu. Wzmacnia, odżywia i regeneruje, przywracając paznokciom zdrowy wygląd. Vitamin First Aid z koktajlem witamin, mikroelementami i wapniem przeznaczona jest dla zniszczonych i kruchych paznokci. Utwardza i wygładza, wypełniając powstałe w płytce ubytki. Kolejna odżywka do paznokci Sensique, Protein in Action, chroni przed przebarwieniami, pęknięciami i łamaniem. Zawarte w niej mleczko kokosowe, sole mineralne i witaminy odżywiają, nawilżają i wygładzają nierówności. Odżywka 10 in One to wielofunkcyjny produkt, zapewniający kompletną rekonstrukcję nawet po zdjęciu sztucznych paznokci. Bogata w witaminy, silikon i wapń wzmacnia, odbudowuje i zabezpiecza przed pękaniem. Wreszcie, All in One to kompleksowa, intensywna kuracja dla bardzo zniszczonych paznokci. Dzięki dodatkowi olejku camelia, metioniny i witamin E + C nawilża i maksymalnie odżywia zniszczoną płytkę, ponadto utwardzając ją i chroniąc przed pękaniem.

Każdą odżywkę do paznokci Sensique i inną stosować można na różne sposoby. Po pierwsze, oddzielnie, w postaci silnej kuracji odbudowującej. W ten sposób działanie produktu jest spotęgowane, a nasze paznokcie – lśniące i wzmocnione. Po drugie, jako bazę pod lakier do paznokci oraz po trzecie – w postaci utwardzającego topu. Każda kobieta powinna mieć w swojej szufladzie co najmniej jeden produkt pielęgnacyjno-odbudowujący, aby zapewnić swoim paznokciom jak najlepszą ochronę.