Make-up do skóry wrażliwej

Zaczerwieniona, wysuszona, łuszcząca się skóra, piekąca i nadwrażliwa na większość kosmetyków… Posiadacze cery wrażliwej z pewnością wiedzą, o czym mowa. Zgodnie z definicją dermatologów, jest to rodzaj cery, która w nadmierny sposób reaguje na różne czynniki – jakie konkretnie, to już jest kwestią indywidualną. Mogą to być czynniki atmosferyczne, alergeny, konserwanty, zapachy itd. W sytuacji kontaktu z drażniącą substancją natychmiast występują podrażnienia, szczypanie, świąd, nieprzyjemne ściągnięcie skóry. Może to prowadzić do pękania naczynek, przebarwień czy też wysypki.

Szczególnym wyzwaniem dla posiadaczy takiego typu cery jest makijaż. Kosmetyki kolorowe zawierają zazwyczaj więcej substancji drażniących, konserwantów, barwników czy też składników zapachowych. Z tego powodu podstawą bezpiecznego, przyjemnego make-upu do skóry wrażliwej jest stosowanie odpowiednich produktów. Rezygnacja z makijażu nie jest bowiem żadnym rozwiązaniem problemu – w końcu posiadaczki tego typu cery również chcą mieć możliwość podkreślania swojej urody. Natomiast szacuje się, że osób z problemem nadwrażliwości skóry jest nawet więcej niż połowa naszej populacji.

Dlatego też make-up dla skóry wrażliwej powinien opierać się na kosmetykach o stosunkowo prostym składzie, zawierających faktory przeciwsłoneczne lub filtry mineralne, składniki o działaniu kojącym, nawilżającym i odżywiającym skórę. Uważa się, że najbezpieczniejsze kolory kosmetyków to czarny, beżowy czy też brązowy ze względu na niską zawartość drażniących barwników, jednak gdy używa się odpowiednio przebadanych składników, ryzyko to można skutecznie zminimalizować.

Wszystkie te warunki spełniają kosmetyki SENSIQUE SENSITIVE SKIN. Mają one w swoim składzie filtry mineralne odbijające promieniowanie UVA i UVB, a także liczne substancje działające łagodząco i kojąco na podrażniony naskórek: lanolina, gliceryna, witaminy E, C i F, D-panthenol, proteiny jedwabne, alantoina, aloes, wosk pszczeli i wiele innych. Zostały one przebadane na osobach posiadających cerę wrażliwą, tak aby upewnić się, że są odpowiednie nawet dla klientów o tak wymagającym typie skóry.

Warto pamiętać także o innych drobnych zasadach, gdy chodzi o make-up do skóry wrażliwej. Zawsze musimy używać czystych, regularnie mytych pędzli. Natomiast przebarwienia, krostki i pękające naczynka z powodzeniem zatuszuje korektor o zielonkawym kolorze. Osoby o cerze wrażliwej wcale nie muszą rezygnować z makijażu!