Kredka Sensique

Kredka do makijażu to kosmetyk wyjątkowo precyzyjny, wymagający od użytkowniczki nieco wprawy i umiejętności. Stosując ją bowiem, nie można sobie pozwolić na nierówności, załamania linii lub też asymetrię. Krzywa kreska potrafi skutecznie zniszczyć każdy piękny makijaż.

Jednak kredka do makijażu to nie jest tylko jeden rodzaj kosmetyku. Najpopularniejsze są chyba kredki do oczu. Klasyczna czarna do tworzenia efektu kociego spojrzenia, biała stosowana zazwyczaj na dolną powiekę czy też kolorowe – używane w kąciku oka lub na całej długości powieki. Istnieją także kredki do brwi, dzięki którym w prosty sposób można stworzyć idealny łuk. Kolejnym rodzajem są kredki do ust, spełniające rolę pomadki lub konturówki. Tą pierwszą umalujemy całe usta na ulubiony kolor, zaś drugą – obrysujemy idealnie ich krawędzie. Dzięki temu szminka dłużej utrzymuje się na ustach, nie rozmazuje się i jest odporniejsza na ścieranie. Można spotkać również kredki do konturowania całej twarzy. Ciemniejszej używamy wtedy jako bronzera, zaś jaśniejsza służy do uwypuklenia wybranych elementów twarzy.

W kilku wariantach i kolorach występuje na przykład kredka Sensique. Już sama kredka do oczu obejmuje aż cztery rodzaje: klasyczna do temperowania w wielu odcieniach, czarno-biała, automatyczna czarna czy też czarna z gumką do smoky eyes. Kolejno, wyróżniamy matową kredkę do ust. Czerwona, różowa, fioletowa, nude – każda kobieta znajdzie odcień odpowiedni dla siebie. Wreszcie, jest również kredka do konturowania. Pozwala wymodelować kształt twarzy, a także poprawić jej owal.

Aby malować idealne kreski na oczach czy wokół ust, trzeba nabrać trochę wprawy. Tak jak w przypadku każdej innej czynności – trening czyni mistrza, dlatego też nie warto załamywać się, gdy pierwsze kreski wyjdą nam nierówne i nieładne. Każda kredka Sensique jest odpowiednio miękka i delikatna, dzięki czemu cały proces malowania staje się znacznie łatwiejszy.

Warto również pamiętać o tym, aby kredki były dobrze natemperowane. Zbyt tępy produkt sprawi, że linia wyjdzie nierówna i zbyt gruba – ponadto, łatwiej może się rozmazywać. Do ostrzenia kredek kosmetycznych należy używać dedykowanych temperówek. Narzędzie przeznaczone do ołówków i przyborów szkolnych nie jest w stanie dobrze naostrzyć kredki do ust czy do oczu. Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich powyższych zasad, malowanie kresek stanie się czynnością prostą i przyjemną.